Преузми
eliongerguri
10 1 6

Дужина

189,84 km

Акум. висина

3.738 m

Степен тешкоће

Средње

низбрдо

4.850 m

Max elevation

1.842 m

Trailrank

32

Min elevation

-5 m

Trail type

One Way
  • Слика од Bike Tour Kelmendi 2021
  • Слика од Bike Tour Kelmendi 2021
  • Слика од Bike Tour Kelmendi 2021
  • Слика од Bike Tour Kelmendi 2021
  • Слика од Bike Tour Kelmendi 2021
  • Слика од Bike Tour Kelmendi 2021

Број тачака

12625

Uploaded

01. јун 2021.

Recorded

јун 2021

Create your Trail Lists

Organize the trails you like in lists and share them with your friends.

Get Wikiloc Premium Upgrade to remove Ads
Create your Trail Lists Create your Trail Lists
Be the first to clap
Подијели
-
-
1.842 m
-5 m
189,84 km

Погледана 290 пут(a), скинута са сервера 2 пут(a)

близу Gjevukaj, Pec (Kosovo)

E Premte, 4 qershor - Nisja do të bëhet në ora 06:00 para parkingut të RTV 21, prej ku do të shkojmë në Kuqishtë (Rugovë) me autobus. Nga aty vazhdojmë me biçikleta drejt Qafës së Qakorrit, Plavës e Gucisë e Vërmoshit, pastaj deri në Lepushë ku edhe do të kalojmë natën e parë.

E Shtunë, 5 qershor - Mëngjes në bujtinë në Lepushë dhe nisja drejt Selcës dhe Lumit të Cemit, me pushim në qytezën turistike të Tamarës. Nga Tamara vazhdojmë drejt qytetit të biçikletave – Shkodrës ku përgjatë rrugës kalojmë Leqet e Hotit me vizitë në ballkonin panoramik me një pamje piktoreske 180 shkallë. Në Shkodër akomodohemi, darkojmë dhe e kalojmë natën e dytë.

E Diel, 6 qershor - Mëngjes në bujtinë në Shkodër, nisja drejt Velipojës për të bërë plazh. Pas një pushimi dhe relaksimi ne plazhet e Vilunit, bëhemi gati dhe nisemi me autobus për në Prishtinë.

---------

Friday, June 4 - Departure will be at 06:00 in front of the parking lot of RTV 21, from where we will go to Kuqishtë (Rugova) by bus. From there we continue by bicycle to Qafë e Qakorrit, Plava e Gucisë e Vërmoshit, then to Lepushë where we will spend the first night.

Saturday, June 5 - Breakfast at the guesthouse in Lepusha and departure to Selca and Cemi River, with a break in the tourist town of Tamara. From Tamara we continue to the city of bicycles - Shkodra where along the way we pass Leqet e Hotit with a visit to the panoramic balcony with a 180 degrees picturesque view. In Shkodra we are accommodated, have dinner and spend the second night.

Sunday, June 6 - Breakfast at the guesthouse in Shkodra, departure to Velipoja to go to the beach. After a rest and relaxation on the beaches of Viluni, we get ready and leave by bus for Prishtina.
Orijentir

Kuqishtë

Orijentir

Lake Plav

Plav's Lake, Montenegro
Orijentir

Gusinje

Gusinje, Montenegro
Orijentir

Bujtina Lepushe

Bujtina Lepushe, Lepushe, Kelmend, Malesi e Madhe, s/n/c Lepushe AL, 4300, Albania
Orijentir

Hotel Tradita

Hotel Tradita, Rruga Edith Durham 25, Shkodër 4001, Albania
Orijentir

Viluni Beach

Viluni Beach, Velipoje, Velipojë 4020, Albania

Коментари

    You can or this trail