-
-
2.628 m
1.506 m
0
2,6
5,3
10,54 km

Погледана 67 пут(a), скинута са сервера 9 пут(a)

близу Brod, Prizren (Kosovo)

Climbing trail to Big Graca. The most difficult part is at the beginning if the cable car doesn't work and of course the last part just before you reach the summit. Make sure to take water with you, there are no springs in this trail. The views to Mt. Korab, Kosovo, Albania and North Macedonia are outstanding.

Rruga e ngjitjes per ne bjeshken Vraca e Madhe. Pjesa me e veshtire eshte ajo e fillimit, nese nuk eshte ne funksion teleferiku, poashtu edhe pjesa e fundit pak para se te arrini te maja. Sigurohuni qe te merrni uje te pijes me vete, nuk ka burime ne kete shteg. Pamja drejt Malit te Korabit, Kosoves, Shqiperise dhe Maqedonise Veriore eshte e mahnitshme.

Коментари

    You can or this trail