Преузми
Faton Hyseni
122 8 95

Дужина

21,49 km

Акум. висина

1.594 m

Степен тешкоће

Средње

низбрдо

1.594 m

Max elevation

2.493 m

Trailrank

37

Min elevation

982 m

Trail type

Loop

Moving time

5 сата 44 минуте

Вријеме

9 сата 50 минуте

Број тачака

3560

Uploaded

15. август 2021.

Recorded

август 2021

Live Tracking

Share your location with friends and loved ones during an activity.

Get Wikiloc Premium Upgrade to remove Ads
Live Tracking Live Tracking
Be the first to clap
Подијели
-
-
2.493 m
982 m
21,49 km

Погледана 199 пут(a), скинута са сервера 2 пут(a)

близу Gornje Ljubinje, Prizren (Kosovo)

Pikënisja filloi nga shkolla e fshatit Lubinjë e Epërme në drejtim të Kobilicës, me një gjatësi shtegu mbi 23 km ( vajtje-ardhje ).
Kobilica është një majë malore në Malet e Sharrit,2528 m e lartë dhe gjendet në pjesën qendrore të kurrizit kryesor të Sharës që formon kufirin midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës. Mund të shihet nga qyteti kosovar i Prizrenit, si dhe nga Tetova në Maqedoninë e Veriut. Maja është e njohur për formën e saj të mprehtë piramidale dhe kreshtën shkëmbore Treskavec në anën perëndimore të saj.
Fotografija

Pika e nisjes

 • Слика од Pika e nisjes
Fotografija

Photo

 • Слика од Photo
Fontana

Fontana

 • Слика од Fontana
Drvo

Tree

 • Слика од Tree
Vodopad

Ujëvara e Lubinjës

 • Слика од Ujëvara e Lubinjës
 • Слика од Ujëvara e Lubinjës
Drvo

Tree

 • Слика од Tree
Planinarski dom

Stani i KFOR-it

 • Слика од Stani i KFOR-it
Flora

Boronica e Sharrit

 • Слика од Boronica e Sharrit
Panorama

Panorama

 • Слика од Panorama
Fotografija

Fshti Vejce, Tetovo

 • Слика од Fshti Vejce, Tetovo
Vrh

Kobilica, 2528

 • Слика од Kobilica, 2528
Fotografija

Photo

 • Слика од Photo
Jezero

Liqeni

 • Слика од Liqeni
Planinarski dom

Stani i KFOR-it

 • Слика од Stani i KFOR-it
Panorama

Përfundimi i ecjes

 • Слика од Përfundimi i ecjes

Коментари

  You can or this trail