-
-
2.153 m
1.373 m
0
3,6
7,1
14,29 km

Погледана 20 пут(a), скинута са сервера 6 пут(a)

близу Gornja Mala, Prizren (Kosovo)

Liqeni i Jazhinces(jezerski)+kasolla e gjyetarit

1 comment

  • Слика од Rbkhmdn

    Rbkhmdn 03.11.2018.

    Ecja nga parkingu (krojet e lumbardhit ) deri tek liqeni i jazhinces duke kaluar nga kasolla e gjyetarit. Pas aty kemi vazhduar per tek liqeni duke levizur me orientim dhe duke e trupuar rrugen per tek liqeni.
    Pas pushimit dhe relaxit te liqeni kemi vazhduar nga shtegu i shkurter siq shihen ne harte ku per 1:30 ore kemi mbri tek ndarja e rruges ku ne total kthimi zgjati 2 ore nga liqeni tek vetura ne parking.
    Itinerari i kthimit eshte pak me i repishem dhe kerkon kujdes, por e shkurton rrugen per gjysem ne dallim nga ana rrotull e kasolles

You can or this trail