-
-
2.303 m
1.713 m
0
1,3
2,6
5,17 km

Погледана 20 пут(a), скинута са сервера 2 пут(a)

близу Bozovce, Општина Тетово (Македонија)

Ngjitje në Liqenin dhe Majen e Skakalos

Liqeni i Skakalos është një prej liqeneve në lartësinë më të madhe në malin Sharr, në një lartësi mbi detare prej 2340 metra. Është shumë afër kufirit me Kosovën dhe ka pamje të mrekullueshme nga maja.
Maja e Skakalos është në lartësi mbi detare prej 2493 metër.
Shtegu është i nivelit mesatar, me shumë burime uji, përroje dhe një ujvarë. Atraksione që ja vlen të vizitohen
Liqeni i Skakalos

Коментари

    You can or this trail