Преузми
kujtim shala
79 2 0

Дужина

9,19 km

Акум. висина

1.171 m

Степен тешкоће

Тешко

низбрдо

1.248 m

Max elevation

1.849 m

Trailrank

30

Min elevation

847 m

Trail type

One Way
  • Слика од Mushtisht- mali i Kabashit ( gryka e Rusenices)
  • Слика од Mushtisht- mali i Kabashit ( gryka e Rusenices)
  • Слика од Mushtisht- mali i Kabashit ( gryka e Rusenices)
  • Слика од Mushtisht- mali i Kabashit ( gryka e Rusenices)
  • Слика од Mushtisht- mali i Kabashit ( gryka e Rusenices)
  • Слика од Mushtisht- mali i Kabashit ( gryka e Rusenices)

Moving time

4 сата 59 минуте

Вријеме

8 сата 35 минуте

Број тачака

1700

Uploaded

17. децембар 2018.

Recorded

децембар 2018
Be the first to clap
Подијели
-
-
1.849 m
847 m
9,19 km

Погледана 301 пут(a), скинута са сервера 2 пут(a)

близу Mužljak, Prizren (Kosovo)

Mushtisht- mali i Kabashit ( gryka e Rusenices)
Nisja eshte nga gurrthesi mbi fshatin Mushtisht, ka pjerresi te theksuar dhe është mbi shtrati e një procke i mbuluar me gur. Ne disa vende nevojitet sigurimi me litar. Helmeta eshte e rekomanduar. Shegu i kthimit eshte shum i papershtatshem, me pjerresi dhe vende te pasigurta, nuk preferohet ne kushte kur ka akull, lageshti etj. Mendoj se duhet percjellur rruga malore nga kreshta deri ne fshatin Grejkoc ( me e sigurt)

Коментари

    You can or this trail