saimirkalbaj

Moving time  7 сата 8 минуте

Вријеме  9 сата 55 минуте

Број тачака 5074

Uploaded 11.10.2018.

Recorded октобар 2018

-
-
2.301 m
510 m
0
7,2
14
28,78 km

Погледана 235 пут(a), скинута са сервера 17 пут(a)

близу Bogićevica (Montenegro)

pjesa 1-5 ore ecje"ns fillohet nga sylbica shkon 6 ore ecje. veshtersia i lehte
shteg shume paranomik me pamje nga bjeshka e sylbices ,doberdoli,livadhi çilles ,balçin,mullafc ,koshetic e tj .dhe pamje te gjithe masivit pyjor te rezervatit strikt Lumi i Gashit.
pjesa 2 -6 ore ecje ,veshtersia e mesatare .
vazhdon ecja neper pyllin e ahut,pishes,kalon ne qafen e markofçes dhe ndjek shtegun qe perdoret nga bjeshketaret me bagetit e tyre duke kakuar ne disa bjeshke.
pamje mjaft piktoreske.panarama te Lumit te Gashit ,majave deri ne shkelzen.gjithashtu djathtas shquhet majat e larta te parkut kombetar lugina e valbones.
sylbica
mundesi per kamping.zone qe veres popullohet me bjeshkatar edhe mbajne bageti
shpatit kalon shtegu
mundesi akomodimi.ose kampin. gjate sezonit veror asht bjeshke mjaft e populluar. gjenden dhe produkte blektorale. boronica gjithashtu
6 ore ecje prej ne sylbic . kurse koha ime asht prej tek liqeni i sylbice
ketu humb gjurma e shtegut .duhet permirsim. ka shume troje stanesh te braktisura dhe bimesi.
shtegu mund te jet pak me lart.sesa gjurma ime.
shtegu sapo te dali ne rrudin.pjesen pa peme merr per djathtas per siper . dhe vjen drejt e te pemet e medha te foto e 3 prej gjendet majtas shtegu.

Коментари

    You can or this trail