saimirkalbaj

Moving time  7 сата 8 минуте

Вријеме  9 сата 55 минуте

Број тачака 5074

Uploaded 11.10.2018.

Recorded октобар 2018

-
-
2.301 m
510 m
0
7,2
14
28,78 km

Погледана 612 пут(a), скинута са сервера 19 пут(a)

близу Bogićevica (Montenegro)

pjesa 1-5 ore ecje"ns fillohet nga sylbica shkon 6 ore ecje. veshtersia i lehte
shteg shume paranomik me pamje nga bjeshka e sylbices ,doberdoli,livadhi çilles ,balçin,mullafc ,koshetic e tj .dhe pamje te gjithe masivit pyjor te rezervatit strikt Lumi i Gashit.
pjesa 2 -6 ore ecje ,veshtersia e mesatare .
vazhdon ecja neper pyllin e ahut,pishes,kalon ne qafen e markofçes dhe ndjek shtegun qe perdoret nga bjeshketaret me bagetit e tyre duke kakuar ne disa bjeshke.
pamje mjaft piktoreske.panarama te Lumit te Gashit ,majave deri ne shkelzen.gjithashtu djathtas shquhet majat e larta te parkut kombetar lugina e valbones.
Saimir Kalbaj
#outdoortropoja
Kampovanje

liqeni sylbices

Raskrsnica

qafa doberdolit

Jezero

lkeni dashit .doberdol

Panorama

Panorama

sylbica
Panorama

Lugina Lumi i Gashit

Fontana

Fountain

Fotografija

Photo

Fontana

kershi kocajve.

Fotografija

Photo

Fotografija

kujdes ketu ,bar i rreshqitshem.dhe mocalishte

Kampovanje

tek pylli me pisha majtas lugines .ndodhet trokuzi.

Fotografija

Photo

Fontana

koshetica poshtme.

mundesi per kamping.zone qe veres popullohet me bjeshkatar edhe mbajne bageti
Fotografija

Photo

shpatit kalon shtegu
Fotografija

tela e balçines se poshtme

Kampovanje

Trokuzi.

mundesi akomodimi.ose kampin. gjate sezonit veror asht bjeshke mjaft e populluar. gjenden dhe produkte blektorale. boronica gjithashtu
Fotografija

Photo

6 ore ecje prej ne sylbic . kurse koha ime asht prej tek liqeni i sylbice
Planinski prolaz

shtegut per poligaj

Fotografija

Photo

Fotografija

Photo

ketu humb gjurma e shtegut .duhet permirsim. ka shume troje stanesh te braktisura dhe bimesi.
Fotografija

Photo

shtegu mund te jet pak me lart.sesa gjurma ime.
Fotografija

Photo

shtegu sapo te dali ne rrudin.pjesen pa peme merr per djathtas per siper . dhe vjen drejt e te pemet e medha te foto e 3 prej gjendet majtas shtegu.
Planinski prolaz

Mountain pass

Panorama

Panorama

Fontana

Fountain

Fotografija

Photo

Fotografija

Photo

Panorama

Panorama

Panorama

te kunji armeve

Fotografija

bjeshka rupes

Fontana

Fountain

Panorama

Panorama

Panorama

Panorama

Fotografija

Photo

Fontana

Fountain

Panorama

Panorama

Fotografija

dragobi

Коментари

    You can or this trail