Преузми
NittGashi

Дужина

37,59 km

Акум. висина

1.702 m

Степен тешкоће

Тешко

низбрдо

2.166 m

Max elevation

2.716 m

Trailrank

37

Min elevation

1.301 m

Trail type

One Way

Moving time

10 сата 49 минуте

Вријеме

један дан 3 сата 33 минуте

Број тачака

6695

Uploaded

11. јул 2020.

Recorded

јул 2020
Be the first to clap
Подијели
-
-
2.716 m
1.301 m
37,59 km

Погледана 209 пут(a), скинута са сервера 10 пут(a)

близу Restelica, Prizren (Kosovo)

Ngjitje me Camp për në Korabi I (ose "Korabi i Madh") nga Restelica në Kosovë, duke kaluar Majën Ksulje e Prfitit, 2092m, Maja Kulla e Zyberit, 2377m, (ku kemi campuar), ngjitja në Korabi I, 2756m si dhe kthimi në fshatin Radomirë.

Synimi i ngjitjes së 4 trekufive të Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë - shkurt: KShSM)

1/4: ngjitja në majën Ksulja e Priftit, 2092m ( -> Trekufiri: RKS - ALB - MKD)
Fontana

Ujë

Informativna tačka

Fundi i asfaltit

Fontana

Ujë

Raskrsnica

Kyçja

Vrh

Maja Ksulje e Priftit

TrekufirI: RKS-ALB-MKD Lartësia: 2092m
Orijentir

Markim i kufirit

Kufiri ALB-MKD
Vrh

Maja Kulla e Zyberit

2377m
Orijentir

Shteg

Orijentir

Qafa e Korabit

Orijentir

Shtegu i maqedonëve

Fontana

Ujë

Orijentir

Gryka e Punirit

Informativna tačka

Kyçja për në Kurriz

Informativna tačka

Pjesa e Shulanit të Radomirës

Kalim i vështirë!
Vrh

Korabi I

Ose Korabi i Madh, (2756m)
Reka

Ujë i pijshëm

Orijentir

Fusha e Korabit

Коментари

    You can or this trail