Преузми
Faton Hyseni
110 8 95

Дужина

31,67 km

Акум. висина

1.902 m

Степен тешкоће

Средње

низбрдо

601 m

Max elevation

2.794 m

Trailrank

32

Min elevation

1.446 m

Trail type

One Way

Moving time

5 сата 22 минуте

Вријеме

10 сата 35 минуте

Број тачака

3876

Uploaded

13. септембар 2020.

Recorded

септембар 2020

Live Tracking

Share your location with friends and loved ones during an activity.

Get Wikiloc Premium Upgrade to remove Ads
Live Tracking Live Tracking
Be the first to clap
Подијели
-
-
2.794 m
1.446 m
31,67 km

Погледана 343 пут(a), скинута са сервера 6 пут(a)

близу Restelica, Prizren (Kosovo)

Maja e Korabit ( 2764m lmd ), Dibër
Maja e Korabit është maja më e lartë duke përfshi Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë .

Gjatësia e ecjes mbi 37 km ( rreth 16 orë )

Ecja në këmbë filloi nga Restelica, në ora 01:20 pas mesnate në drejtim të trekufirit ( Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni ) dhe pastaj përgjatë kufirit Shqipëri-Maqedoni , ku pas afër 10 orë ecje ( në ora 11:00 ) arritëm në Majën e Korabit prej 2764m lartësi mbi detare. Duke përfshi edhe rrugën e kthimit me pushime të shkurtra arritëm të ecim rreth 16 orë ( mbi 37 km )
Maja e Korabit është maja më e lartë në trojet shqiptare ( Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni ).
#Korabi është një nga malet më të larta të Evropës Juglindore, i cili shtrihet përgjatë kufirit të Shqipërisë dhe Republikës së Maqedonisë.
Vargmali i Korabit shtrihet mbi 40 kilometra në drejtimin veri-jug midis pjesës së poshtme të Drinit të Zi dhe lumit Radika Është i vendosur rreth trekëndëshit kufitar të Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kosovës, në jugperëndim të maleve të Sharrit.

13 shtator 2020
Orijentir

Pika e nisjes në këmbë

  • Слика од Pika e nisjes në këmbë
Fotografija

Photo

  • Слика од Photo
Fotografija

Tre kufiri ( Kosovë-Shqipëri- Maqedoni )

  • Слика од Tre kufiri ( Kosovë-Shqipëri- Maqedoni )
Fotografija

Photo

  • Слика од Photo
Fotografija

Lindja e diellit

  • Слика од Lindja e diellit
  • Слика од Lindja e diellit
Fotografija

Fusha e Korabit

  • Слика од Fusha e Korabit
Fotografija

Korab, 2764 m

  • Слика од Korab, 2764 m

Коментари

    You can or this trail